Törensel alanda kullanılan taş çeşitlerinden en pahalı ve çeşitli malzeme olan mermer oyması pek çok istenilmektedir. Oyulmuş heykel veya mezar taşı içim taşlanmış levhalar halinde teslim edilen mermer oyması ile vefat edenin yakın ve akrabaları ona yönelik özel bir ilişkisini gösterirler. Onlar bu malzeme yüzeyinde vefat edene doğruda ilişkili sözler, potre ve diğer imajları yaptırabilirler. Heykele uygun eşsizliği, vefat edenin kimliğini hatırlatması amacıyla imalathanelerşn çoğu müşterilerine özel mermer oyma makinalarını kullanarak oyma işlerinin büyük çeşitliğini yapmalarını teklif ederler. Read more...

107 view (s)

Törensel işlerde genellikle kullanılan farklı taş türleri oyma teknolojileri, oldukça uzun süre boyunca bilinen. Cari yüzyıla kadar heykel ve mezar taşlarında görüntü oyma işleri az sayıdaki ustalarca elle yapılmıştır. Oyma ustası olması için adayın farklı tür taşların işleme alanında tecrübeli olması ve özel sanat bakışı olması gerekti. Çekiç, keski, iskarpela gibi basit alerler ve birkaç sayıdaki kimyasalların yardımıyla yapılan işbu işler uzun sürerdi ve bedeli yüksekti.

Read more...
165 view (s)

Mirtels lazer makinası, kullanım alanı büyük olan yüksek teknoloji bir ürün. Taş oyması, cam süslemesi, plastik, ahşap ve ciltten ürünlerin üretimi için kullanılır. Makina, reklam işaretleri, mal altlıkları (cep telefonları, lokanta yemek listeleri, taklit mücevherler, ayakkabı altlıkları gibi) üretimi için reklam alanında pek çok kullanılır. Mühür ve damgaların lazer makinasında üretimi de pek çok talep edilir. Lazer makinası da kumaş biçmesi ve oyması için de tekstil sanayisinde kullanılmakta.

Read more...
154 view (s)

Oyma makinasının doğru seçimi, heykel ve mezar taşları üretimiyle uğraşan granit imalathanesi sahibi için çok önemli. Bu kararın ne kadar doğru olacak, ekipmanın işletim özellikleri ne kadar doğru değerlendirilecek o kadar böyle bir imalathanenin verimliliği ve karlılığı olacak.

Read more...
182 view (s)

Heykerllerin granit ve diğer malzemelerden yapımı oldukça talepte bulunun bir iş. İnsanlar her zaman doğarlar ve vefat ederler ve yakınları vefat edenlerin hatırasını anmak istiyorlar, bununla ilgili olarak heykeller yapılıp mezara tespit edilirler. Bu tür törensel ürünler için siparişlerin sayısı büyük olduğu için granit heykel ve mezar taşlarının yarı mamuller üzerine oyma yapma yoluyla üretimi oldukça karlı fir faaliyettir.

Read more...
209 view (s)

Granit oyması, gabbro, seramik granit, dolerit ve heykel, mezar taşları üretiminde kullanılan diğer taş çeşitleri oyması gibi de oldukça istenen bir faaliyet konusudur. Amma böyle bir ürünlerin seri üretimine başlamanız için taş oyma el aletleri, sanatkar ve oyma uzmanı becerileri sizin için gerekli değil. En ehliyetli bir oyma ustası, heykelin yüksek yapılma hızı ve düşük maliyetini sağlayamaz çünkü el çalışması çok zaman ve güç alır.

Read more...
171 view (s)

Güncel oyma makinaları, taş, cam ve diğer malzemelerin yüzeyleri işlemesi konusunda bir çok teknolojiyi alıcılarına sunmakta; bunların lazer etkisiyle işlemesi bugüne kadar en istenilendir. Bunun makul bir nedeni var. MİRTELS şirketinin uygun bir fiyatla size teklif ettiği lazer taş oyma makinası birkaç modeli görüntünün daha yüksek netliği ve kalitesini temin eder. Ayrıca da lazer oyma makinasının özelliği şu ki her ne kadar zor olan görüntüleri yapma en iyi hızıdır, bunun sayesinde özel tören ürünleri alanında sipariş sayısı oldukça büyük olan imalathane için makina seçiminde önemli bir husus. Read more...

156 view (s)

Boyutları ve ağırlığı genelde oldukça büyük olan granit levhalar ve takmalar oymasında özel aygıtları gerektirir. Granit levhalar oyması aygıtları ve lazer taş oyma tabla makinası birleşimi bu sürecini büyük derecede kolaylaştırır, dolayısıyla böyle aygıtların her bir oyma imalathanesinden kullanımı ve kullanım yönetmlerini uzmanlar ayrıtılara kadar bilmeliler.

Read more...
160 view (s)