Güncel oyma makinaları, taş, cam ve diğer malzemelerin yüzeyleri işlemesi konusunda bir çok teknolojiyi alıcılarına sunmakta; bunların lazer etkisiyle işlemesi bugüne kadar en istenilendir. Bunun makul bir nedeni var. MİRTELS şirketinin uygun bir fiyatla size teklif ettiği lazer taş oyma makinası birkaç modeli görüntünün daha yüksek netliği ve kalitesini temin eder. Ayrıca da lazer oyma makinasının özelliği şu ki her ne kadar zor olan görüntüleri yapma en iyi hızıdır, bunun sayesinde özel tören ürünleri alanında sipariş sayısı oldukça büyük olan imalathane için makina seçiminde önemli bir husus.

Lazer taş oyma makinası: görüntü yapma

Mirtels lazer taş oyma makinaları nasıl görüntüyü yaratırlar? Lazer oyma teknolojisi nedir?

Lazer oyma makinasında taş yüzeyine odaklanmış lazer ışını etki verir. Işın enerjisiyle taş üzerinde ufacık aşırı sıcaklık alanları yaratılır ve bunlar devamında taş yapısında beyaz noktaları, erime veya bölükleri oluştururlar. Lazer ışını bir geçişi sonucunda yapılan oyma derinliği 0,1-0,2 mm. Taş üzerindeki bu elle yapılmış kusurların karışımı heykel üzerinde belli bir görüntüyü oluştururlar.

Ürettiğimiz lazer taş oyma makinası kullanarak granit, mermer, gabbro, polimer granit, bazalt ve diğer taş çeşitleri üzerinde istenen görüntüyü kolaylıkla oyabilirsiniz. Yapmayı düşündüğünüz görüntü tipine bakılmadan, portre, peyzaj, çerçeve veya çok net bir yazı olsa olsun şirketimizin ürettiği lazer oyma makinları bu ödevini en iyi yol ile gerçekleştirecekler.

Bu tür siparişleri yaparken mezar taşı veya heykelin her müşterinin görüntünün mümkün kadar uzun süre net ve parlak olması istediğini hatırlamanız gerek. Bu amaçla bazı taş çeşitlerinin yüzeylerinde ek hazırlıklar yapılır. Ayrıca, taşların koyu çeşitlerine uzmanlarımız gabbro oymasına beyaz akrilik boya verilmesini tavsiye ederler. Böyle bir işlem sonucunda lazer makinasınca oyma yapıldıktan sonra görüntü, heykelin tespit edildiği iklim bölgesinin aşındırıcı etkenlerine bakılmadan onlarca yıl boyunca net ve kontrastlı olacak.

Mirtels lazer oyma makinaları

Taş oyması için en uygun makinalar, Mirtels lazer taş oyma makinaları’dır. Bunların modelleri L5060, L60120 ve L90170, bunların çalışma alanları farklı.

Bu tür ekipmanın son nesili olan taş oyma makinalarının özellikleri, tek güvenlik, kullanım kolaylığı ve üretilen ürünlerin kalitesi değil, üreticinin doğrudan teklif ettiği uygun fiyatlar da bunlar arasında.